Wednesday, July 4, 2012

Southeastern Michigan Football Week 3 Schedule's

Below are the games for Southeastern Michigan.  The region consists of schools on this link. If you notice a mistake or know who is the home team, please comment below.   Click on the schools link to also view their winning or losing streak against that opponent.


Armada at Algonac
Almont at Capac
Richmond at Imlay City
Yale at Croswell-Lexington
Addison at Hanover-Horton 
Napoleon at East Jackson
Grass Lake at Michigan Center
Manchester at Jackson Vandercook Lake
Ann Arbor Father Gabriel Richard vs. Tawas City Area
Clarenceville vs. Lutheran High North
Ortonville Brandon vs. Notre Dame Prep
Divine Child vs. Holy Names (Ontario)
De La Salle vs. Fordson
St. Francis DeSales (Ohio) at Brother Rice
Archbishop Moeller (Ohio) at Catholic Central 
University of Detroit Jesuit vs. Western International
Cabrini vs. Loyola
Cranbrook-Kingswood vs. Bishop Foley
Riverview Gabriel Richard vs. Our Lady of the Lakes
Hamtramck vs. Shrine 
Romulus Summit Academy vs. Michigan Collegiate
Old Redford vs. University Prep
Plymouth Educational Prep Center vs. Southfield Bradford
Denby Tech at Detroit Central
Frederick Douglass at East English Village
Osborn at Detroit King
Pershing at Southeastern
Renaissance at Cass Tech 
Mumford at Cody
Henry Ford at Northwestern
Allen Park vs. Kennedy
Gibraltar Carlson vs. Lincoln Park
Southgate Anderson vs. Melvindale 
Woodhaven vs. Truman
Wyandotte Roosevelt vs. Trenton 
Flint Kearsley vs. Swartz Creek
Holly vs. Fenton
Clio vs. Linden
Lapeer West vs. Lapeer East
Carleton Airport vs. Flat Rock
Monroe Saint Mary Catholic Central vs. Grosse Ile
Milan vs. New Boston Huron 
Monroe Jefferson vs. Riverview 
Harper Woods vs. Muskegon Heights
Star International Academy vs. Parkway Christian
Country Day vs. Seaholm
Melvindale A.B.T. vs. Mayville
Westland Lutheran vs. Cesar Chavez Academy
Inkster vs. Flint Carman-Ainsworth
Livonia Stevenson vs. South Lyon East
Northville vs. South Lyon
Novi vs. Salem 
Walled Lake Western at Lakeland
Walled Lake Central vs. Waterford Kettering
Walled Lake Northern vs. Waterford Mott 
Franklin vs. Westland Glenn
Canton vs. Wayne Memorial
Churchill vs. Plymouth
Brighton vs. Pinckney
Grand Blanc vs. Milford 
Hartland vs. Howell
Blissfield vs. Hudson
Brooklyn Columbia vs. Hillsdale
Dundee vs. Erie Mason
Ida vs. Onsted
Chippewa Valley vs. Eisenhower 
Dakota vs. Romeo
Stevenson vs. Utica Ford
Roseville vs. Warren Mott
Utica vs. Cousino
Anchor Bay vs. Port Huron
Fraser vs. Grosse Pointe South
Port Huron Northern vs. L'Anse Creuse
L'Anse Creuse North vs. Grosse Pointe North
Marysville vs. Lakeview
Marine City vs. Lake Shore
Saint Clair vs. Sterling Heights 
Lamphere vs. East Detroit
South Lake vs. Fitzgerald
Madison vs. Warren Woods Tower
Center Line vs. Clintondale
New Haven vs. Clawson
Mount Clemens vs. Lincoln
Oakland Christian vs. Lutheran Northwest
University Liggett vs. Southfield Christian
Allen Academy vs. Ypsilanti Willow Run
Westside Christian vs. Ecorse
Consortium vs. Highland Park
Ferndale vs. Hazel Park
Andover vs. Berkley 
Groves vs. Lahser
Avondale vs. Royal Oak
Clarkston vs. Rochester 
Stoney Creek vs. Troy 
Pontiac vs. Troy Athens
Lake Orion vs. West Bloomfield
Harrison vs. Oxford 
Farmington vs. Southfield-Lathrup
North Farmington vs. Southfield 
Oak Park vs. Rochester Adams
Saline vs. Adrian 
Pioneer vs. Dexter 
Ann Arbor Huron vs. Tecumseh
Skyline vs. Ypsilanti Lincoln
Monroe vs. Ypsilanti 
Chelsea vs. Temperance Bedford
Adrian Madison vs. Ottawa Lake Whiteford
Morenci at Britton-Deerfield
Clinton vs. Sand Creek 
Petersburg - Summerfield vs. Whitmore Lake
Dearborn vs. Romulus
Belleville vs. Edsel Ford
Annapolis vs. Robichaud
Crestwood vs. Redford Thurston
Garden City vs. Redford Union




Teams with no scheduled games yet:

Orchard Lake Saint Mary
Chandler Park Academy
Edison Academy
River Rouge 






No comments:

Post a Comment