Sunday, July 1, 2012

Southeastern Michigan Football Week 2 Schedule's

Below are the games for Southeastern Michigan.  The region consists of schools on this link. If you notice a mistake or know who is the home team, please comment below.   Click on the schools link to also view their winning or losing streak against that opponent.

Algonac at Imlay City
Armada at Almont
Capac at Yale
Croswell-Lexington at Richmond
Addison at Grass Lake
East Jackson at Hanover-Horton
Michigan Center at Jackson Vandercook Lake
Napoleon at Manchester
Ann Arbor Father Gabriel Richard vs. Whitmore Lake 
Lutheran High North vs. Harper Woods
Notre Dame Prep  vs. Star International Academy
Divine Child vs. Inkster
Brother Rice at Pioneer 
University of Detroit Jesuit vs. Country Day 
De La Salle vs. St. Ignatius (Ohio)
Catholic Central at Whitmer (Ohio)
Orchard Lake Saint Mary at St. Johns Jesuit (Ohio)
Britton-Deerfield at Our Lady of the Lakes
Cabrini vs. Bishop Foley 
Cranbrook-Kingswood vs. Loyola 
Riverview Gabriel Richard vs. Shrine
Chandler Park Academy vs. Romulus Summit Academy
Mumford at Michigan Collegiate
Old Redford vs. Plymouth Educational Prep Center 
University Prep vs. Southfield Bradford
Detroit Central at Frederick Douglass
Southeastern at Denby Tech  
East English Village at Detroit King
Osborn at Pershing
Northwestern at Cass Tech 
Cody at Henry Ford
Renaissance at Western International 
Allen Park vs. Woodhaven
Gibraltar Carlson vs. Trenton 
Lincoln Park vs. Melvindale 
Southgate Anderson vs. Truman
Kennedy vs. Wyandotte Roosevelt
Clio vs. Swartz Creek
Flint Kearsley vs. Lapeer East
Holly vs. Linden
Lapeer West vs. Ortonville Brandon 
Fenton at Adrian 
Flat Rock vs. Grosse Ile
Carleton Airport vs. Riverview 
Milan vs. Monroe Jefferson
Monroe Saint Mary Catholic Central vs. New Boston Huron 
Melvindale A.B.T. vs. Lake Fenton
Edison Academy vs. Cesar Chavez Academy
Hamtramck vs. Mayville
Novi vs. Lakeland
Milford vs. Plymouth
Hillsdale vs. Whittemore-Prescott
Hudson vs. Morenci
Blissfield vs. Clinton
Erie Mason vs. Ottawa Lake Whiteford
Ida vs. Petersburg - Summerfield
Onsted vs. Frankenmuth
Dundee vs. Sand Creek 
Brooklyn Columbia vs. Ionia
Eisenhower vs. Utica Ford at Ford Field
Dakota vs. Stevenson
Romeo vs. Chippewa Valley
Roseville vs. Cousino
Port Huron vs. Utica
Anchor Bay vs. Warren Mott
L'Anse Creuse North vs. Grosse Pointe South
Fraser vs. Port Huron Northern
Grosse Pointe North vs. L'Anse Creuse
Saint Clair vs. Lakeview
Sterling Heights vs. Marine City
Marysville vs. Lake Shore
South Lake vs. East Detroit
Madison vs. Fitzgerald
Lamphere vs. Warren Woods Tower
Clintondale vs. Lincoln
Center Line vs. Clawson
Mount Clemens vs. New Haven
Southfield Christian vs. Grand Rapids NorthPointe Christian
Oakland Christian vs. Parkway Christian
Lutheran Northwest vs. Westland Lutheran
University Liggett vs. Hillman
Allen Academy vs. River Rouge 
Highland Park vs. Ypsilanti Willow Run
Consortium vs. Westside Christian
Lahser vs. Ferndale
Andover vs. Hazel Park
Seaholm vs. Royal Oak
Berkley vs. Saginaw
Avondale vs. Groves 
Clarkston vs. West Bloomfield
Rochester vs. Troy 
Pontiac vs. Stoney Creek
Lake Orion vs. Troy Athens at Ford Field
North Farmington vs. Oxford 
Harrison vs. Rochester Adams
Farmington vs. Southfield 
Oak Park vs. Southfield-Lathrup
Skyline vs. Dexter 
Ann Arbor Huron vs. Ypsilanti Lincoln
Saline vs. Ypsilanti 
Monroe vs. Lansing Sexton
Temperance Bedford vs. Central Catholic (Ohio)
Chelsea vs. East Lansing
Tecumseh vs. Grandville Calvin Christian
Adrian Madison vs. Bellevue
Dearborn vs. Robichaud
Edsel Ford vs. Garden City
Fordson vs. Redford Thurston
Annapolis vs. Romulus
Belleville vs. Crestwood







Teams with no games scheduled yet:

Ecorse


















No comments:

Post a Comment